Questo sito usa cookie per fornirti un'esperienza migliore. Proseguendo la navigazione accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra OK
iic_sofia

Storia

 

Storia

Институтът е основан през 1950 г., но само като отдел в рамките на Посолството на Италия в София, без да бъде признат от местните власти, предвид тогавашната политическа обстановка в страната. Между другото, това обяснява и факта, че понякога институтът е оставал без директор. Междуправителствената спогодба за създаването на културните институти, италиански в София и български в Рим датира от 2000 г. Едва от 2002 г. институтът има собствено седалище. Директорите работили в София са:

Джорджо Гуерини      20/01/93 - 15/07/94
Джулио Молизани      04/08/94 - 01/09/96
Габриела Фортунато 28/08/2000 - 31/07/2001
Умберто Риналди      26/03/2002 - 31/10/2007
Ецио Пераро            20/10/2007 - 31/10/2010
Анна Амендоладжине 02/11/2010 - 28/12/2014

Луиджина Педди 24/03/2015 - днес


36